Знешкодження конденсату на вікнах

Ґрунтовно підходячи до питання вибору вікон з металопластику, потрібно ознайомитися з правилами їх використання та можливими проблемами. Одна з найбільш розповсюджених – утворення конденсату на склі та відкосах. Якщо своєчасно не запобігти цьому, з’явиться пліснява. Тому пропонуємо ознайомитися з порадами спеціалістів, які допоможуть назавжди забути про це неприємне явище.

Чому з’являється конденсат?

Поняття конденсату нерозривно пов’язане з точкою роси – температурою охолодженого повітря, за якої воно перетворюється на насичений водяний пар. Досягнення сталого показника призводить до конденсації водяного пару у місцях дотику поверхні з охолодженим повітрям.

Зверніть увагу! При зниженні відносної вологості повітря збільшується різниця точки роси від фактичної температури.

Обмірковуючи подану закономірність та співвідношення значень показників, можна зробити очевидний висновок. Перше, про що треба подбати, – це температурний режим у кімнаті, де встановлюється вікно.

Відповідно до певних пунктів Законів України («Про надання послуг по централізованому опаленню» та «Про теплозабезпечення»), рівень температури у житлових спорудах повинен перевищувати +18°С. Для кутових приміщень цей показник збільшується до +20°С. В іншому випадку потрібна перевірка системи опалення.

Появі конденсату на металопластикових вікнах передують наступні явища:

 • підвищення вологості повітря;
 • зниження температури поверхні склопакета або відкоса.

Основні причини охолодження поверхні вікна:

 • неправильний вибір металопластикової конструкції;
 • допущення помилок під час встановлення пакету.

Ознаки неякісної продукції:

 1. Низький опір теплопередачі у «холодному» вікні. Якщо вибір зроблено не з метою економії, а через незнання, то рекомендуємо замінити конструкцію моделлю з енергозберігаючим склом. Це відмінний вибір проти «плачучих» вікон.
 2. Погана герметизація. Якщо ущільнення рами та стулки виконано неякісно або неправильно вмонтовані петлі, то виникає різниця температур, а відповідно й конденсат. На ці деталі треба звертати увагу першочергово. Не соромтеся та запитуйте про ущільнення у виробника вікон, які бажаєте придбати.
 3. Переохолодження крайки склопакета водовідвідними отворами, які роблять у кожній моделі вікон. Виробник обов’язково має подбати про вирішення такої проблеми.

Ознаки неправильного монтажу:

 • Неправильно виконаний монтажний шов. Неретельне заповнення отвору піною призводить до появи небажаних пустот у швах, що знижують опір теплопередачі всієї конструкції. Професійні монтажники цього не допустять.
 • Незахищена піна, яка знаходиться ззовні та всередині. Спеціаліст не буде залишати піну відкритою надовго. У найкоротший термін потрібно акуратно зрізати зайві шматки та заштукатурити поверхню. Якщо не зробити цього вчасно, то піна з врешті зруйнується через вплив зовнішніх факторів (сонячного світла, пари), а монтажний шов буде невиправно ушкоджено.
 • «Містки холоду». Цей термін застосовують у випадку, коли вікно встановлено у холодній зоні стіни. Тоді на склі з’являється волога через охолодження. Якщо зовні і зовсім від’ємні температури, то кутки вікна та нижній край склопакету можуть навіть обмерзнути. Особливу увагу цьому питанню треба приділити при встановленні конструкцій у панельних будинках.
 • Пусті шви, які призводять до проникнення повітря через стіну з цегли. Це стає наслідком неретельного заповнення вертикальних швів будівельниками або встановлення вікна в площі знаходження утеплювача, який ззовні закритий цеглою чи іншим облицювальним матеріалом. Для вирішення проблеми потрібно просунути між стіною та вікном шар спіненого поліетилену, товщина якого складає 640 мм.

До причин появи конденсату можна також віднести завелику ширину підвіконня. При цьому тепле повітря від систем опалення (батареї) не матиме змоги обдувати нижню частину конструкції, а значить вікно буде переохолоджуватись. Щоб уникнути таких наслідків, зробіть вентиляційні отвори у підвіконні.

Методи запобігання виникненню конденсату

Позбавлення від конденсату проводять у відповідності до причин його виникнення. Тому розглянемо причинно-наслідковий зв’язок:

 • Погана вентиляція приміщення та недостатнє його провітрювання. Нові металопластикові вікна виконують більш щільне закривання стулок, ніж старі конструкції. Плюс від цього – відмінне збереження теплової енергії та захист від зовнішнього шуму. Проте, це також є перепоною для природнього протягу, тому підвищується вологість.
 • Проведення ремонту. Роботи можуть призвести до підвищення рівня вологості у приміщенні за тієї ж причини, що описана у попередньому пункті. Щоб надлишок вологи у повітрі випарувався, необхідно трохи зачекати.
 • Побутові заходи. Збільшенню вологості сприяє процес приготування їжі, прасування та сушіння одягу. Уникнути надмірного зволоження можна, не припиняючи виконання буденних справ. Треба лише своєчасно проводити провітрювання кімнат.
 • Велика щільність гардин та штор. Тканина перешкоджає доступу теплого повітря знизу (від елементів системи опаленні) наверх (до вікна). Особливо це помітно, якщо гардини торкаються підвіконня.

Знаючи причини виникнення конденсату, дуже легко позбавитися цієї проблеми, або зовсім запобігти її появі. Головне – дотримуйтесь запропонованих порад. Найбільш важливо провести правильний монтаж металопластикових вікон та підтримувати у приміщенні оптимальну температуру (+18°С).