Правильний монтаж пластикових вікон

Незважаючи на примхи природи, всупереч сніговому буревію чи урагану з дощем, в оселі має бути затишно й тепло. Якісні металопластикові вікна та правильний монтаж конструкцій забезпечить бажаний комфорт.

Важливим є не тільки колір ламінації, енергоефективність обраної моделі, кількість камер у профільній системі та виробник фурнітури, але й правильна послідовність і виконання етапів встановлення склопакетів. Халатність та робота абияк призведе до негативних наслідків:

 • утворення конденсату;
 • поява інею на склопакеті;
 • постійні протяги;
 • цвіль на відкосах.

Це може спіткати навіть власників якісних металопластикових вікон. Тож, щоб конструкція прослужила довгі роки, треба пройти певний «курс молодого бійця». Існує послідовність основних кроків, які треба виконати задля правильного монтажу.

Підготовчий етап

Першочергово готують до демонтажу та подальшого встановлення вікон безпосередньо житлове приміщення. Монтаж металопластикових вікон – це «брудна» робота, тож необхідно провести захисні заходи:

 • накрити поліетиленовою плівкою меблі та підлогу, убезпечивши їх від бруду та пилу;
 • винести на період встановлення конструкції усі побутові речі до іншої кімнати.

Захистивши житло від забруднення, потрібно перевірити відповідність комплектації вікон, а також замірів придбаних металопластикових конструкцій замовленим. Така проста й швидка перевірка дозволить уникнути у подальшому неприємних моментів у вигляді невідповідності розмірів одержаного склопакету параметрам віконного отвору з демонтованим старим вікном та додаткових витрат.

Повірте, жити з пустим віконним отвором увесь час, поки виконується нове замовлення дуже некомфортно. Особливо, якщо заміна вікон відбувається у зимовий період.

Демонтаж старого вікна

Після підготовки помешкання та звірки всіх замірів можна приступати до безпосереднього виконання демонтажу старої віконної рами. Існує 2 способи демонтажних робіт:

 • без збереження вікна;
 • зі збереженням старої конструкції.

У першому випадку демонтаж проводиться шляхом розпилу віконної коробки. Другий метод передбачає зріз фіксуючих елементів. Якщо певні обставини не дають можливості зберегти старе вікно, то монтажна бригада обов’язково заздалегідь повідомить про це замовника.

Далі роблять наступне:

 • знімають стулки та глухі частини вікна;
 • проводять підготовку отворів до встановлення кріплень;
 • видаляють захисну плівку із зовнішньої частини вікна.

Останній пункт потрібно виконати, щоб через декілька років вона не перетворилася на незнімний «декор» профілю.

Монтаж металопластикових вікон

Першочергово майстер повинен до зовнішньої частини віконної рами приклеїти спеціальну вологостійку стрічку. За тим спеціаліст виконує наступні роботи:

 1. Встановлення рами у віконний отвір за допомогою технологічних клинів. Згідно з вимогами ГОСТу, глибина посадки конструкції має становити 12-15 см.
 2. Вирівнювання рами по горизонталі та вертикалі з використанням будівельного рівня.
 3. Кріплення рами у отвір механічним способом за допомогою анкерних болтів або пластин. Вибір кріплення залежить від конструкції стін та типу будівлі.
 4. Проведення контрольного заміру відхилень. Отримані показники не мають перевищувати 1,5 мм на кожен метр периметру конструкції, але їх сумарний розмір не повинен перевищувати 3 мм.
 5. Кріплення відливу до підставного профілю за допомогою саморізів через ущільнювальну стрічку, силікон чи мастику. Встановлення відливів потрібне, щоб вода від дощу не затікала під раму, оскільки це може призвести до деформації конструкції.
 6. Встановлення склопакетів.
 7. Навішення стулок.
 8. Перевірка функціональності фурнітури. При необхідності проводять її регулювання.
 9. Проведення герметизації – заповнення поліуретановою піною порожнин монтажного шва.
 10. Встановлення підвіконня методом «під раму» глибиною 2 см (іноді допускається монтаж впритул до рами). Фіксування конструкції виконують за допомогою спеціального пінного герметика.
 11. Встановлення торцевих заглушок.

Все, монтаж завершено!

На радощах не забудьте підписати з виконавцем монтажу акт прийому-здачі робіт. Якщо у вас виникли зауваження до якості встановлення чи до самої конструкції, не соромтеся і вкажіть це у документі.

Звичайними вікнами можна одразу користуватися, а негабаритні конструкції рекомендують не відкривати 24 години.

Зрозуміти, що вікна встановлені вірно, зможе навіть непрофесіонал. Доказами є:

 • плавне відкривання та зачинення віконних стулок, без зусиль;
 • відсутність жодних щілин чи отворів;
 • присутність на своєму місці та цілісність всіх гумок ущільнювача;
 • відсутність піддування між відкосами, рамою та підвіконням;
 • наявність заглушок на підвіконні та всіх навісах;
 • відсутність будь-яких подряпин чи інших механічних пошкоджень на профілі чи підвіконні.

Дотримання технології монтажу – запорука довговічності та надійності вікон, а значить і комфорту та затишку в оселі.