Як купити енергозберігаючі вікна та отримати компенсацію від держави?

Встановити в своїй квартирі або будинку енергозберігаючі вікна прагнуть багато споживачів, але, з огляду на високу вартість подібних конструкцій, їх купівля, вочевидь, не кожному по кишені. Завдяки державній економічній програмі енергоефективності, сьогодні кожен житель України може купити вікна для встановлення в помешканні і не витратити при цьому великої суми. У чому полягає програма? Хто може взяти в ній участь? З чого почати оформлення документів? На ці та інші запитання вам з приємністю дадуть вичерпні відповіді в компанії GlassBud.

Умови кредитування за програмою енергоефективності

Перше, про що слід пам’ятати – ви купуєте вікна за їх повною вартістю, а держава компенсує ваші витрати у певному розмірі. Якою буде сума компенсації – залежить від багатьох факторів, у тому числі вашого середньомісячного доходу і наявності субсидії на оплату комунальних послуг. На сьогоднішній день розмір компенсації становить 70% від витрат, але не перевищує 14000 гривень.

У програмі беруть участь 3 державні банки – Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк. Про умови кредитування в кожній із структур ви дізнаєтеся у співробітників банківської установи. Ми пропонуємо розглянути їх на прикладі Ощадбанку:

 • термін кредитування сягає 3 років;
 • сума кредиту може становити до 50000 гривень;
 • відсоткова ставка за кредитом – до 25% річних;
 • за отримання кредиту ви оплачуєте разову комісію у розмірі 3%.

Вам буде потрібно сплатити початковий внесок за купівлю та встановлення енергозберігаючих вікон. В Ощадбанку такий платіж складе 10% від загальної суми замовлення. Не забувайте – велику частину ваших витрат буде компенсовано!

Крок перший: обираємо вікна

Оскільки ви купуєте вікна за програмою енергоефективності, наданою державою, то для отримання компенсації слід з точністю дотриматися всіх вимог стосовно якості і конфігурації конструкцій. При виборі враховуйте наступні параметри:

 • склопакет – двокамерний, енергозберігаючий;
 • наповнення – інертний газ (аргон);
 • система вбудованого провітрювання в залежності від конструкційних особливостей вікна;
 • опір теплопередачі не менший від обумовленого значення (для кожної області показники можуть відрізнятися);
 • комплектація – ущільнювачі, ізоляційні матеріали, кріплення, відлив, підвіконня.

Якщо ви маєте сумніви щодо вибору конструкції, що відповідає всім вимогам, зверніться до фахівців GlassBud – наші консультанти надають вичерпну інформацію про типи вікон, що підпадають під умови отримання компенсації, і особливості їх придбання.

Крок другий: збираємо документи

Найбільш тривалим і енерговитратним етапом у процедурі оформлення кредиту на купівлю вікон для участі в державній програмі енергоефективності стане збір необхідної документації. Але якщо ви підійдете до вирішення цієї проблеми правильно, то зібрати папери буде нескладно. Отже, надати в банк необхідно наступні документи:

 • заяву на кредитування, яку ви складете безпосередньо у фінансовій установі;
 • цивільний український паспорт;
 • довідку з податкової про присвоєння ІПН;
 • довідку про отримані доходи за останні півроку;
 • рахунок-фактуру на вікно.

Не забудьте зробити ксерокопії всіх документів і також надати їх співробітникові банку.

Найбільш тривалий етап подолано, залишилося дочекатися рішення банку щодо кредитування. Як тільки отримаєте позитивну відповідь, відкрийте розрахунковий рахунок і внесіть перший внесок за програмою енергоефективності в розмірі 10% від суми, зазначеної в договорі. Також вам буде необхідно сплатити комісію за послуги банку і отримати документ, що підтверджує оплату, який слід надати продавцю. У платіжці зазначено, що сума на придбання і монтаж конструкції сплачена в розмірі 90% (10% ви оплатили самостійно у вигляді початкового внеску, про що у вас також є підтверджуючий документ).

Після того, як вікно буде встановлене і всі роботи завершені, візьміть у підрядника акт виконаних робіт, який надасте в банк. Також вам видадуть документацію, що підтверджує відповідність встановленого вікна  стандартам.

Крок третій: отримання компенсації

Не варто турбуватися про те, що кредит буде погашатися довго. Сума компенсації буде нарахована на банківський рахунок через місяць після отримання фінансовою установою підтверджуючих документів від замовника про встановлення і відповідність конструкцій. Розмір компенсації, що сягає 70% від загальних витрат, виплачує Державне агентство енергоефективності, а решту суми ви компенсуєте самостійно відповідно до умов видачі кредиту (частинами протягом терміну кредитування або одноразово – за можливістю).

Як і будь-яка інша дія, встановлення вікон за державною програмою має свої позитивні і негативні сторони. З плюсів варто відзначити:

 • можливість установки конструкцій з високим рівнем енергозбереження;
 • скорочення витрат на придбання і монтаж вікна;
 • суворий контроль якості віконної конструкції.

Мінус у процесі участі в державній програмі даного зразка також присутній – вам доведеться додатково сплатити послуги банку, що знижує розмір державної компенсації. Але, в будь-якому випадку, ваші витрати будуть істотно нижчими, ніж могли би бути при самостійній покупці хорошого енергозберігаючого вікна.