Як обрати металопластикове вікно?

Багато фасадів і досі мають на собі прикрасу у вигляді старих вікон. Про те, що їх слід замінити на сучасні металопластикові конструкції, знає кожен споживач. Адже переваг у такого підходу безліч:

 • відсутність щілин і протягів;
 • наявність захисту від пліснявого грибка та цвілі на стінах і укосах;
 • перешкоджання проникненню пилу і бруду;
 • естетична привабливість;
 • можливість скоротити енерговитрати;
 • функціональність.

Прийнявши рішення про покупку нових вікон, багато хто сумнівається і переймається питанням – «Які вікна кращі – з деревини чи металопластику?» Однозначно можна стверджувати – хороші дерев’яні конструкції коштуватимуть вам значно дорожче за металопластику. А ось за своїми властивостями і характеристиками вікна з цих двох видів матеріалів мало чим відрізняються. Єдина різниця – дизайн.

Особливості вибору

Величезний асортимент пропозицій на українському ринку, часом, змушує розгубитися покупця при виборі шуканого продукту. Купівля вікон не є винятком у цьому сенсі. Зверніть увагу на найбільш важливі моменти, – тоді ваше вікно виправдає всі очікування!

Конструкція металопластикового вікна містить декілька основних блоків, якість яких і є основою при виборі моделі:

 • профіль – від якості і конфігурації профілю залежить те, як вікно служитиме своєму власникові, наскільки міцною буде віконна конструкція, як довго вона залишиться цілісною і наскільки ефективним буде енергозбереження (не забудьте при замовленні також уточнити бажані типи відкривання стулок);
 • склопакет – з огляду на такий момент, як площа скляної частини вікна, варто особливу увагу приділити саме її вибору (уточнити тип наповнювача – інертного газу, кількість камер, наявність ламінованих плівок, що безпосередньо впливає на ступінь теплоізоляції склопакета);
 • фурнітура – бажаєте користуватися всіма функціями сучасного вікна без складнощів – віддайте перевагу конструкціям з якісною фурнітурою, яка, до того ж, безпосередньо впливає на довговічність виробу і щільність його закривання;
 • додаткові аксесуари – зробити вікно більш функціональним і безпечним допоможуть знімні ручки, захисні решітки для зони провітрювання, москітні сітки, замки;
 • особливості монтажу – яким би якісним не було ваше нове вікно, якщо його встановити, не дотримуючись технології, то отриманий ефект буде прямо протилежним очікуваному.

Підбиваючи підсумок, можна з упевненістю сказати – обирайте вікна у досвідчених виробників, які завоювали довіру споживачів. Віддайте перевагу тому виробу, який найбільш точно відповідає особливостям вашого житла. Врахуйте при цьому необхідність звукоізоляції, затінення, енергозбереження, функціональні можливості, кут відкриття. Довірте монтаж конструкції професіоналам!

Як визначити підробку?

На якість металопластикового вікна впливають два параметри – його естетична привабливість і функціональні можливості. Перше, що має вагу при виборі конструкції – легкість відкривання і закривання стулок. Вони не повинні заїдати, рушати тільки після докладання зусиль, скрипіти або видавати інші неспецифічні звуки. Гарне вікно плавно і легко піддається закриванню, і так само вільно має відкриватися. Виконання цих простих функцій буде можливим лише за наступних умов – правильна форма виробу, відмінна якість фурнітури і професійний монтаж.

Наступний важливий момент – товщина скла в склопакеті. Вона повинна бути достатньою для того, щоб витримати механічний вплив і забезпечити відмінну звукоізоляцію. При зачинених стулках вас не повинен турбувати шум з вулиці, а при дотику до поверхні вікна не мають утворюватися подряпини.

Виключіть наявність недоліків на склі – якісний матеріал гладкий, рівномірної прозорості, з хорошими оптичними функціями, шорсткість і нерівності відсутні.

Важливий параметр при виборі – рівень теплоізоляції без «холодних коридорів».

Якщо ви поставитеся до процесу вибору металопластикового вікна уважно і з застосуванням мінімальних знань, то результатом обов’язково залишитеся задоволені. Але не забувайте – для різних будинків і квартир ідеальними можуть виявитися протилежні моделі вікон. Вибір залежить і від географічного розташування будинку, і від умов експлуатації конструкції, і від ваших уподобань. Хтось прагне захистити кімнату від яскравих сонячних променів, для інших першорядним фактором при є ступінь шумо- і теплоізоляції. Вибирайте правильно! А якщо у вас виникають труднощі – зверніться за допомогою до професіоналів та дослухайтеся до їхніх порад.