Зимовий догляд за пластиковими вікнами

Сьогодні більшість надає перевагу металопластиковим вікнам, відмовившись від дерев’яних. Такі профілі вважаються практичними та не потребують особливого догляду. Однак чомусь люди забувають приділяти їм увагу взимку.

Звичайно, вікна з металопластику відрізняються довгим експлуатаційним строком. Проте ви можете його збільшити, якщо дотримуватиметесь правил догляду. Вони складаються усього лише з 3 пунктів:

  • очищення;
  • змащення;
  • провітрювання.

Нічого складного – доведемо це детальним розглядом кожного з етапів.

Очищення

Почистити від пилу, бруду і снігу варто кожну складову частину вікна від рами до фурнітури.

Заздалегідь підготуйте м’яку щітку, ганчірку та зубочистку чи ватну паличку. Спочатку треба пройтися по зовнішній стороні рами – щіткою акуратно приберіть сніг. Внутрішня сторона рами вкрита пилом, тож тут у нагоді стане волога ганчірка.

Пластикову поверхню також рекомендують мити ганчіркою. Радимо змочити її в теплому мильному розчині для кращого ефекту.

Дренажні отвори треба чистити особливо прискіпливо, використовуючи зубочистку або ватну паличку, аби дістатися до важкодоступних місць. Відкривши стулки, протріть усе ганчіркою.

Змащення

Змащувати потрібно гумові ущільнювачі та фурнітуру. Спеціалісти кажуть, що достатньо робити це двічі на рік, тож нескладно буде виділити на це час.

Якщо не доглядати за ущільнювачами, то з часом вони почнуть розсихатися та перестануть виконувати свою функцію. Щоб запобігти цьому, придбайте силікон. Ним ви будете змащувати ущільнювачі після того, як очистите їх від пилу. Силікон може бути у вигляді спрею або олівця – обирайте те, що вам зручніше.

Фурнітуру зазвичай змащують спеціальним маслом. Про це дуже важливо пам’ятати – якщо вчасно не змастити механізми, то під час морозів їх може заклинити. Всього 2 краплі мастила врятують від такої неприємності.

Провітрювання

Для кого це може бути дивним, але провітрювати приміщення треба і взимку. Це варто робити не тільки для того, аби впустити в кімнату свіже повітря та позбавитися затхлого. Такі маніпуляції дозволяють уникнути запотівання, яке також впливає на строк служби вікон.

Не треба відчиняти їх на годину та мерзнути – достатньо кількох хвилин 3-4 рази на добу. Все просто!